WDROŻENIA INFORMATYCZNE
Każde wdrożenie IT to złożony proces, który ma swoje podstawy w szczegółowej analizie potrzeb klienta. Zrozumienie tych wymagań oraz opracowanie odpowiedniego planu pozwoli na bezproblemową realizację całego projektu.
KROK PIERWSZY
Analiza przedwdrożeniowa
ANALIZA
Polega na wykonaniu audytu informatycznego istniejącego środowiska IT, szczegółowej analizie i opracowaniu planu działania.
Poznaj audyt ITKROK DRUGI
Realizacja planu
REALIZACJA
Na tym etapie odbywają się prace wdrożeniowe według opracowanego wcześniej planu.
KROK TRZECI
Szkolenia pracowników
SZKOLENIA
Po zakończonych pracach wdrożeniowych następuje przeszkolenie pracowników.
KROK CZWARTY
Wsparcie powdrożeniowe
WSPARCIE
Każde wdrożenie informatyczne objęte jest 7-dniowym okresem wsparcia użytkowników. Zapraszamy także do stałej współpracy.
Obsługa firmNAJPOPULARNIEJSZE ROZWIĄZANIA IT DLA FIRM
Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań informatycznych, pozwalających zwiększyć bezpieczeństwo Twojej firmy, a także ułatwić codzienną pracę. Dzięki naszemu doświadczeniu, pomożemy dobrać Tobie najlepsze z nich.
Rozwiązania IT dla biznesu – usługi w chmurze dla firm Wrocław
Firma Microsoft od lat dostarcza rozwiązania informatyczne dla biznesu. Liczba oferowanych produktów stale rośnie, a usługi stają się bardziej zaawansowane. Poniżej zostały przedstawione trzy najpopularniejsze rozwiązania dla małych i dużych firm:
- Windows Server to najbardziej znane i najczęściej wykorzystywane przez firmy systemy serwerowe. Zgodność i możliwość integracji z systemami klienckimi Windows pozwala w pełni kontrolować środowisko informatyczne, niezależnie od jego wielkości. Dzięki wielu funkcjom, jakie może pełnić Windows Server, jest on zawsze dostosowany do potrzeb firmy.
- Office 365 to elastyczne rozwiązanie, dostarczające w jednym pakiecie dobrze znane aplikacje biurowe (tj. Word, Excel, PowerPoint) w wersji klasycznej oraz na urządzenia mobilne, pocztę klasy korporacyjnej wraz z kalendarzem, a także narzędzia do pracy grupowej, takie jak miejsce w chmurze do przechowywania i udostępniania plików, Skype dla firm czy firmowa sieć społecznościowa.
- Microsoft Azure to platforma w chmurze obliczeniowej, oferująca szereg rozwiązań dla małych firm i przedsiębiorstw. Można wykorzystać wybrane usługi i zintegrować je ze środowiskiem lokalnym, tworząc w ten sposób tzw. chmurę hybrydową, lub całkowicie zrezygnować z własnej serwerowni, a całe środowisko przenieść do chmury. Wszystkie usługi rozliczane są w modelu płatności za rzeczywiste zużycie, a poprawne działanie i dostępność platformy gwarantują umowy SLA klasy korporacyjnej.
Wirtualizacja firmy
Firma VMware, lider światowego rynku w zakresie rozwiązań do wirtualizacji, dostarcza narzędzia pozwalające wdrażać firmom nowoczesne rozwiązania szybciej i przy mniejszych nakładach pracy. Możliwość wirtualizacji serwerów, desktopów, a nawet aplikacji pozwala osiągnąć zupełnie nowy model pracy oraz realizować projekty, które wcześniej nie były możliwe. Różnorodność i skalowalność rozwiązań firmy VMware pozwala skorzystać z ich produktów zarówno małym firmom, jak i przedsiębiorstwom.
NAJWAŻNIEJSZE ZALETY:
- Konsolidacja serwerów (zastąpienie kilku serwerów fizycznych jedną maszyną, na której pracuje wiele systemów wirtualnych) przynosi wymierne korzyści dla firmy: generuje niższe koszty wdrożenia informatycznego oraz dalszego utrzymania. Wiele serwerów fizycznych to m.in. potrzeba wygospodarowania większej przestrzeni serwerowej, zapewnienia dodatkowych zasilaczy awaryjnych UPS, a także większe zużycie prądu.
- Krótki czas przywrócenia po awarii i zapewnienie ciągłości biznesowej - dzięki wirtualizacji czas przestoju po awarii jest znacznie krótszy, niż w przypadku standardowych (fizycznych) rozwiązań. Możliwe jest również zbudowanie środowiska, zapewniającego nieprzerwaną dostępność do usług i aplikacji w przypadku awarii sprzętu.
- Łatwość i możliwość elastycznej konfiguracji maszyn wirtualnych pozwala na pełną kontrolę wykorzystywanych zasobów fizycznych serwera. Wolne zasoby można w każdej chwili przeznaczyć na szybkie uruchomienie środowiska testowego, w którym sprawdzane jest działanie nowych funkcji systemu lub aplikacji, przed ich wdrożeniem do środowiska produkcyjnego.
Sieciowe pamięci masowe (NAS)
Firma Synology jest producentem profesjonalnych sieciowych pamięci masowych, czyli tak zwanych urządzeń NAS. W ofercie firmy znajdują się jednostki małe (2-dyskowe), przeznaczone do małych biur, które mogą służyć jako:
- lokalne małe serwery plików do współdzielenia danych między pracownikami;
- miejsce do składowania kopii zapasowych danych firmowych;
a także duże urządzenia do profesjonalnych zastosowań (nawet 16-dyskowe), mogące pełnić rolę:
- wysokowydajnych macierzy pamięci masowej dla środowisk zwirtualizowanych;
- serwera poczty firmowej, kalendarza, a nawet służyć do chmurowej synchronizacji danych;
- hosta aplikacji firm trzecich (WordPress, Docker, osTicket i wiele innych).
Dzięki wbudowanej aplikacji Surveillance Station, urządzenia firmy Synology mogą być wykorzystywane jako nowoczesne stacje monitoringu. Aplikacja umożliwia oglądanie na żywo podglądu z wielu kamer IP, odtwarzanie nagrań i zarządzanie ustawieniami kamer. Kompatybilność aplikacji z większością przeglądarek internetowych pozwala na monitorowanie firmy z dowolnego miejsca.
Kopie zapasowe i wysoka dostępność
Firma Veeam dostarcza rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i zapewniania dostępności infrastruktury IT w małych i dużych firmach. W zależności od wersji możliwe jest wykonywanie kopii oraz replikacji maszyn wirtualnych, pracujących w środowisku VMware vSphere lub Microsoft Hyper-V. Wsparcie dla napędów taśmowych oraz wbudowana akceleracja sieci WAN umożliwia przechowywanie kopii zapasowych i replik maszyn wirtualnych poza siedzibą firmy.
NAJWAŻNIEJSZE ZALETY:
- 2 w 1: kopie zapasowe i replikacja – narzędzie Veeam Backup & Replication pozwala na tworzenie nie tylko kopii zapasowych, ale także wykonywanie replik istniejącego środowiska na serwer zapasowy, które można uruchomić zaraz po awarii serwera produkcyjnego, bez potrzeby odzyskiwania danych z kopii.
- Możliwość odzyskiwania całych maszyn wirtualnych, wybranych dysków lub pojedynczych plików, a nawet elementów aplikacji (m.in. Active Directory, Microsoft Exchange, SQL Server).
RODZAJE WDROŻEŃ INFORMATYCZNYCH
Całościowe
Polega na jednorazowym zastąpieniu istniejącej infrastruktury IT nową. Zastosowanie takiego podejścia pozwala w bardzo krótkim czasie przeprowadzić wdrożenie nowego środowiska informatycznego.
Częściowe
Wdrożenie nowej infrastruktury IT odbywa się etapami: stare elementy środowiska są stopniowo zastępowane nowymi. Podejście zalecane dla większych i bardziej złożonych środowisk informatycznych.
Równoległe
Pozwala na nieprzerwane funkcjonowanie firmy. Wdrożenie polega na integrowaniu nowych elementów z istniejącym środowiskiem. W późniejszym etapie stare elementy są stopniowo wycofywane.
Masz pytania?
Z przyjemnością na nie odpowiemy.
Skontaktuj się z nami lub pozostaw swoje dane, a odezwiemy się wkrótce .